Find A School
Calendar
News
Contact Us
Find A School
Calendar
Events
Summer Camp
Winter Camp
Tournaments
Squad
PUMA Day
Courses
News
Contact Us

PUMA English Online 2020 Results

by Adam Swain on 21/11/2020 in English Championships

Full results from the PUMA English Online 2020 competition.

Patterns, Female, Purple, Orange & Yellow Stripe, ages 7-12

  1. Xylia Stevens - Chepstow Taekwon-do
  2. Emily Cheung - Bath
  3. Lillie Perkins - Nettlebed & Watlington PUMA Taekwondo - Nettlebed

Patterns, Female, 9th kup, ages 18+

  1. Melissa Briggs - Tough old birds
  2. Jacqueline Daniels - Tough old birds
  3. Sandra Seeds - Tough old birds

Patterns, Female, 8th - 5th kup, ages 7-12

  1. Aisha Banjar - DES TKD
  2. Julia Puszkarz - Chepstow Taekwon-do
  3. Amalie Brooks - Nettlebed & Watlington PUMA Taekwondo - Watlington

Patterns, Female, 8th - 5th kup, ages 15+

  1. Pippa Read - Swain Taekwon-Do - Totton
  2. Samantha Cheung - Bath
  3. Jacqueline Rutty - Frome Tae Kwon-Do

Patterns, Female, 4th - 1st kup, ages 7-12

  1. Bella Perales-Morris - Clifton and Henleaze TaeKwon Do
  2. Megan Lockley - Reading TKD
  3. Faye Hubbuck - Chesterfield

Patterns, Female, 4th - 1st kup, ages 18+

  1. Sneha Basude - Clifton and Henleaze TaeKwon Do
  2. Emma Bennett - Swain Taekwon-Do - Totton
  3. Nikkita Miller - Chepstow Taekwon-do

Patterns, Female, Black Belt, ages 13-17

  1. Ellie Mohan Singh - Swain Taekwon-Do - Totton
  2. Holly Henwood - Devon Martial Arts
  3. Isabel Carter - WMA Taekwon-do

Patterns, Female, Black Belt, ages 18+

  1. Agnes Wrobel - Thatcham
  2. Louise Reeve - Yate Master Gayle
  3. Karen Jones - Bath

Patterns, Male, Purple, Orange & Yellow Stripe, ages 7-12

  1. Luca banjar - DES TKD
  2. Ciaran Skidmore - DES TKD
  3. -

Patterns, Male, 9th - 5th kup, ages 18+

  1. Andy Torbet - Chepstow Taekwon-do
  2. Jack Hall - Devon Martial Arts
  3. Atharva Vadeyar - Yate Master Gayle

Patterns, Male, 8th - 5th kup, ages 7-12

  1. Lucas Clamp - Oxfordshire Taekwon-do
  2. Thomas Choudrie - Oxfordshire Taekwon-do
  3. Jacob Williams - Nettlebed & Watlington PUMA Taekwondo - Watlington

Patterns, Male, 6th - 3rd kup, ages 11-14

  1. Nikhil Kopparapu - Newbury
  2. Edward Greenaway - Swain Taekwon-Do - Totton
  3. Alex Gardner - Nettlebed & Watlington PUMA Taekwondo - Watlington

Patterns, Male, 2nd - 1st kup, ages 11-15

  1. Oliver Molnar - Clifton and Henleaze TaeKwon Do
  2. Jacob Hall - DES TKD
  3. Iden Hubbuck - Chesterfield

Patterns, Male, 2nd kup - 1st dan, ages 18+

  1. Richard Cheung - Bath
  2. Nathan Hall - DES TKD
  3. Dhruv Basude - Clifton and Henleaze TaeKwon Do

Patterns, Male, Black Belt, ages 12-17

  1. Alex Carder - Crediton & Copplestone PUMA Martial Arts
  2. Sam Gould - WMA Taekwon-do
  3. Liam Skidmore - DES TKD

Patterns, Male, 2nd Degree and above, ages 18+

  1. Danny Healy - Clifton and Henleaze TaeKwon Do
  2. Thomas Bailey - Swain Taekwon-Do - Fareham
  3. Adam Gardner - Thatcham

Little Puma Fast Draw

  1. Adam Collins - Nettlebed & Watlington PUMA Taekwondo - Watlington
  2. Ayla Sheikh - Devon Martial Arts
  3. Seth Robinson - DES TKD

Little Puma Competition Drill - age 4

  1. Leighton Bigden - DES TKD
  2. Zayn Sheikh - Devon Martial Arts
  3. Freya Brown - DES TKD

Little Puma Competition Drill - age 5

  1. Berrin Brooks - Nettlebed & Watlington PUMA Taekwondo - Watlington
  2. Jayden Bradley - DES TKD
  3. Emily Greenaway - Swain Little PUMAs

Little Puma Competition Drill age 6+

  1. Adam Collins - Nettlebed & Watlington PUMA Taekwondo - Watlington
  2. Olivia Choudrie - Oxfordshire Taekwon-do
  3. Seth Robinson - DES TKD

Musical Patterns

  1. Amalie Brooks - Nettlebed & Watlington PUMA Taekwondo - Watlington
  2. Oliver Molnar - Clifton and Henleaze TaeKwon Do
  3. Megan Lockley - Reading TKD

Sparring, 10th - 8th kup, ages 7-12

  1. Edward Law - Matrix Martial Arts (Thatcham)
  2. Luca Banjar - DES TKD
  3. Emily Cheung - Bath

Sparring 7th - 5th kup, ages 7-12

  1. Lucas Clamp - Oxfordshire Taekwon-do
  2. Aisha Banjar - DES TKD
  3. Isaac Collins - Nettlebed & Watlington PUMA Taekwondo - Watlington

Sparring 4th kup and above, ages 11-15

  1. Iden Hubbuck - Chesterfield
  2. Oliver Molnar - Clifton and Henleaze TaeKwon Do
  3. Edward Greenaway - Swain Taekwon-Do - Totton

Kickboxing drill

  1. Edward Law - Matrix Martial Arts (Thatcham)
  2. Jason Wheeler - Thatcham
  3. -

Jang Bong, ages up to 17

  1. Camryn Bennetts - Reading TKD
  2. Liam Skidmore - DES TKD
  3. Oliver Payne - S.L.F Taekwon-Do

Jang Bong, ages 18+

  1. Karen Jones - Bath
  2. Geoff Wignall - Wotton and Dursley TaeKwon-Do School
  3. Leah O'Connor - Frome Tae Kwon-Do



Help us route your enquiry*

Name*

Email*

Message


Newsletter Signup?

Yes, please sign me up to your newsletter

Every person that signs up to the PUMA Events Newsletter will receive a voucher for free attendance at any PUMA Tournament and Squad Training Session.

Here's how we will use the information you provide.